Je Thermopanel naozaj tak skvelý?

Pred sedemdesiatročnej rokmi sa v Kanade začali používať thermopanley pre stavbu rodinných domov, ale v Českej republike stále nemajú širšie využitie. Prečo to tak je? Aké sú dôvody, prečo by sa mali thernopanely začať hromadne používať?

 

Sú nehorľavé a vodeodolné


To je prvá vec, na ktorú sa ľudia zameriavajú, keď si plánujú postaviť dom. Aby spĺňal funkčné podmienky, ktoré spĺňať má a nevytváral žiadne ďalšie náklady a nespadol nám na hlavu. Thermopanel majú "samozhašovcí" funkciu, v prípade požiaru Vám nechytí. Z druhej strany prírodných katastrof je zase vybavený skvelou odolnosťou proti vode, a vytváranie vlhkosťou, talže je úspešne používaný v záplavových oblastiach.

Sú lacné a ľahké k manipulácii


Cena hýbe aj s tými nejutkvělejšími myšlienkami a u stavby domov to platí obzvlášť. Každý chce mať to najlepšie za nízku cenu. Thermopanel sú aj v tomto prípade bezkonkurenčné alternatívou, pretože sú ľahké a tenké. Náklady na dopraavu thermopanelov tým klesajú a stavebné manipulácie sa tiež razantne urýchľuje.

Vytvára nízkoenergetické domy


Finálny otázka pri vytváraní obvodových stien domu nastáva s výhľadom do budúcnosti. S hydroizoláciou a odolnosťou proti požiaru ste už boli oboznámení. Ďalšie atribút je izolácia proti hluku a tepelná izolácia. Čo je pri malej šírke Thermopanel naozaj unikátne záležitosť. Pre dosiahnutie rovnakej tepelnej izolácie, kteoru majú izolačné tehly Thermopanel stačí polovica šírky.

 

Thermopanel cena vyzdvihuje nad akýkoľvek iný stavebný materiál a je naozaj divné, že nie je celosvetovo najpoužívanejší materiál. Jedinou nevýhodou je, že ľudia materiálu neveria a odmietajú si stavať domy s niečím tak tenkým. Čo by však na naše tenké steny povedal Karol IV., Keď staval Karlštejn? To isté, ale aj napriek nedôveru ProRes v stavebníctve nikto zastaviť nemôže. Firma TERCOPLAST vám pomôže.

(Average rating 0 on 0 rating)

Najčítanejšie nové články

 • Využite mestský mobiliár na záhrade

  Každý z nás si potrebuje po náročnom dni niekam sadnúť. Nemusíte mať ani náročný deň, ale sedenie je oveľa pohodlnejšie, než dlhé státie. Vonku ale často na možnosť si sadnúť nenarazíte, čo je škoda. Sedenie na tráve je príjemné, ale len do tej doby, než sa objavia prvé mrazy. To už je oveľa lepšie si sadnúť na lavičku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Využitie presklených vitrín

  Presklené vitríny majú obrovské možností využitia. Nájdete ich v bežných domácnostiach aj vo verejných budovách, ako sú napríklad obchody alebo múzeá. Je to skvelý spôsob, ako vystaviť rôzne veci tak, aby boli poriadne vidieť a zároveň nedošlo k ich poškodeniu. V tomto článku sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ako môžete presklenú vitrínu použiť ako doma, tak na verejných miestach.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Blíži sa nám zima, máte funkčný termostat?

  Dobre, zima možno úplne nie, ale jeseň áno a s ním aj celkom rýchle ochladenie, hlavne ak nemáte zateplený dom. Septembrové obdobie je ideálna doba na to, aby ste sa uistili, že váš termostat funguje tak ako má a že nebude v tých najväčších mrazoch posielať teplo tam, kde vôbec nie je potreba. Nielen, že takýto termostat znepríjemní pobyt v dome, nepoteší vás ani účet za kúrenie. Čo môžete urobiť preto, aby ste mali maximálne teplo a minimálne výdavky?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Výrobca rýchlobežných brán na Slovensku

  Rýchlobežné brány sú skvelou voľbou pre väčšinu priemyselných prevádzok. Hlavne tých, kde je vyžadovaná vysoká rýchlosť a určitá úroveň hygieny. Vďaka výkonnému motoru a rýchlemu navíjanie je tento typ vrát jedna z najlepších možností pre tieto typy prevádzky. Kto je ale vyrába na Slovensku?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Rôzne využitia plagátovaciech ploch v obciach

  Plagátovacie plochy sú už tradičný spôsob, ako informovať obyvateľov o nadchádzajúcich udalostiach. Hojne využívané sú predovšetkým na dedinách, alebo v malých obciach, kam sa ešte nedostali city light vitríny a ďalšie spôsoby propagácie. Aj cez to, že je to oznamovanie informácií docela zastarané, musíme uznať, že má stále svoje čaro a že má stále asi niečo do seba. Prečo by inak boli plochy na plagáty tak obľúbené?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo / Spracovateľ: Filip Bartoš