Je Thermopanel naozaj tak skvelý?

Pred sedemdesiatročnej rokmi sa v Kanade začali používať thermopanley pre stavbu rodinných domov, ale v Českej republike stále nemajú širšie využitie. Prečo to tak je? Aké sú dôvody, prečo by sa mali thernopanely začať hromadne používať?

 

Sú nehorľavé a vodeodolné


To je prvá vec, na ktorú sa ľudia zameriavajú, keď si plánujú postaviť dom. Aby spĺňal funkčné podmienky, ktoré spĺňať má a nevytváral žiadne ďalšie náklady a nespadol nám na hlavu. Thermopanel majú "samozhašovcí" funkciu, v prípade požiaru Vám nechytí. Z druhej strany prírodných katastrof je zase vybavený skvelou odolnosťou proti vode, a vytváranie vlhkosťou, talže je úspešne používaný v záplavových oblastiach.

Sú lacné a ľahké k manipulácii


Cena hýbe aj s tými nejutkvělejšími myšlienkami a u stavby domov to platí obzvlášť. Každý chce mať to najlepšie za nízku cenu. Thermopanel sú aj v tomto prípade bezkonkurenčné alternatívou, pretože sú ľahké a tenké. Náklady na dopraavu thermopanelov tým klesajú a stavebné manipulácie sa tiež razantne urýchľuje.

Vytvára nízkoenergetické domy


Finálny otázka pri vytváraní obvodových stien domu nastáva s výhľadom do budúcnosti. S hydroizoláciou a odolnosťou proti požiaru ste už boli oboznámení. Ďalšie atribút je izolácia proti hluku a tepelná izolácia. Čo je pri malej šírke Thermopanel naozaj unikátne záležitosť. Pre dosiahnutie rovnakej tepelnej izolácie, kteoru majú izolačné tehly Thermopanel stačí polovica šírky.

 

Thermopanel cena vyzdvihuje nad akýkoľvek iný stavebný materiál a je naozaj divné, že nie je celosvetovo najpoužívanejší materiál. Jedinou nevýhodou je, že ľudia materiálu neveria a odmietajú si stavať domy s niečím tak tenkým. Čo by však na naše tenké steny povedal Karol IV., Keď staval Karlštejn? To isté, ale aj napriek nedôveru ProRes v stavebníctve nikto zastaviť nemôže. Firma TERCOPLAST vám pomôže.

(Average rating 0 on 0 rating)

Najčítanejšie nové články

 • Ako ochrániť vip osoby?

  Určite ste sa niekedy stretli s nejakou celebritou. Mohol to byť známy spevák, herec alebo spisovateľ. Každopádne zakaždým taká osoba spôsobí veľký rozruch a niekedy tiež ten negatívny. Aby sa zamedzilo oddelenie fanúšikovskej základne od samotného koridoru, kadiaľ sa bude známa osobnosť pohybovať, používajú sa rôzne prostriedky a práve o nich si niečo povieme.

  vymedzovacie stĺpiky

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Bezpečnostné mreže chráni pred návštevou zlodejov

  Prázdniny sú tu, pre deti radosť pre rodičov starosť. Bohužiaľ ešte jedna skupina ľudí sa raduje a to zlodeji! Ľudia odchádzajú na dovolenku a opúšťajú svoje obydlia a firemné areály. Aby sme chránili svoj majetok je potrebné ho riadne zabezpečiť, inak sa môžete pekne čudovať po príchode z dovolenky. V tomto článku sa zameriam len na ochranu okien pomocou bezpečnostných mreží.

  rolovacie mreže

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Požiarnu ochranu nesmieme podceňovať

  Ochrana nášho majetku je veľmi dôležitým aspektom nášho každodenného života. Existuje však jedna vec, ktorú chránime ešte častejšie! Áno, správne, jedná sa o náš život a život našich blízkych, ktorý chránime. Ochrana životov v kontexte s ohňom je veľmi diskutovaným a v dnešnej dobe aj prepracovaným odborom. Hovorí sa mu požiarna ochrana. Poďme sa pozrieť, ako je to v praxi, napríklad v prípade, keď sa rozhodneme zaobstarať protipožiarne uzávery.

  protipožiarne uzávery

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Kde zohnať kvalitný vodoinštalačný materiál?

  Dnes si povieme niečo o remeslách. Všeobecne platí, že remeselníkov je ako šafránu. Dvakrát toľko to platí o kvalitných remeselníci s bohatými skúsenosťami v odbore. Pri výbere vhodného remeselníka by sme nemali hľadieť na cenu, tá sa môže vplyvom odbyté práce dvakrát predražiť. Poďme sa spoločne pozrieť na remeselné odvetvia inštalatérstvo.

  Eshop s inštalačným materiálom

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Je Thermopanel naozaj tak skvelý?

  Pred sedemdesiatročnej rokmi sa v Kanade začali používať thermopanley pre stavbu rodinných domov, ale v Českej republike stále nemajú širšie využitie. Prečo to tak je? Aké sú dôvody, prečo by sa mali thernopanely začať hromadne používať?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo / Spracovateľ: Filip Bartoš