Izolácia stavieb - základy

crane-3038630_1280.jpg

Bez tepelnej izolácie nie je stavba plne funkčný a vhodná pre obývanie - to je fakt o ktorom sa netreba hádať. Aké materiály sa pre tepelnú izoláciu používajú? O tom je tento článok.

 

V dobách skorších bolo k dispozícii málo materiálov, ktoré sa používali pre tepelnú izoláciu. Jedným z nich bola sklená vata a druhým IPA.

Izoláciu delíme na tepelnú a hydroizoláciu.

Tepelná izolácia

Materiály, ktoré sú používané na tepelnú izoláciu sú tzv. Tepelné izolanty, teda materiály a látky, ktoré zle vedú teplo, čo má za následok to, že teplo neuniká z daného tepelne zaizolovaného miesta.

Najlepšími tepelnými izolanty sú kvapaliny a plyny, to je však pre potreby stavebníctva nepríliš vhodné. Preto sa využívajú materiály, ktoré obsahujú veľa vzduchu (teda plynu) ako je spomínaná sklená vata, perie, srsť, drevo, papier či polystyrén. Ako dobrý tepelný izolant sa používajú tiež tehly s dutinkami.

Hydroizolácie

Hydroizolácie je izolácia, ktorá má za cieľ zamedziť únikom vody - pri stavbách napríklad izolácie terás, balkónov, kúpeľní alebo pri bazénoch či septikov.

Pre hydroizoláciu sa používajú vodeodolné materiály ako asfalt, decht, plasty, gumy a polyetylény (íl, sklo, kov).

Oba druhy izolácií sú veľmi dôležité a mali by byť použité na každej stavbe.

(Average rating 0 on 0 rating)

Najčítanejšie nové články

 • Bezpečnostné mreže chráni pred návštevou zlodejov

  Prázdniny sú tu, pre deti radosť pre rodičov starosť. Bohužiaľ ešte jedna skupina ľudí sa raduje a to zlodeji! Ľudia odchádzajú na dovolenku a opúšťajú svoje obydlia a firemné areály. Aby sme chránili svoj majetok je potrebné ho riadne zabezpečiť, inak sa môžete pekne čudovať po príchode z dovolenky. V tomto článku sa zameriam len na ochranu okien pomocou bezpečnostných mreží.

  rolovacie mreže

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Požiarnu ochranu nesmieme podceňovať

  Ochrana nášho majetku je veľmi dôležitým aspektom nášho každodenného života. Existuje však jedna vec, ktorú chránime ešte častejšie! Áno, správne, jedná sa o náš život a život našich blízkych, ktorý chránime. Ochrana životov v kontexte s ohňom je veľmi diskutovaným a v dnešnej dobe aj prepracovaným odborom. Hovorí sa mu požiarna ochrana. Poďme sa pozrieť, ako je to v praxi, napríklad v prípade, keď sa rozhodneme zaobstarať protipožiarne uzávery.

  protipožiarne uzávery

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Kde zohnať kvalitný vodoinštalačný materiál?

  Dnes si povieme niečo o remeslách. Všeobecne platí, že remeselníkov je ako šafránu. Dvakrát toľko to platí o kvalitných remeselníci s bohatými skúsenosťami v odbore. Pri výbere vhodného remeselníka by sme nemali hľadieť na cenu, tá sa môže vplyvom odbyté práce dvakrát predražiť. Poďme sa spoločne pozrieť na remeselné odvetvia inštalatérstvo.

  Eshop s inštalačným materiálom

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Je Thermopanel naozaj tak skvelý?

  Pred sedemdesiatročnej rokmi sa v Kanade začali používať thermopanley pre stavbu rodinných domov, ale v Českej republike stále nemajú širšie využitie. Prečo to tak je? Aké sú dôvody, prečo by sa mali thernopanely začať hromadne používať?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Opravy brán a dverí

  Občas sa stáva, že dvere či vráta nie sú prevádzkyschopné kvôli ťažko predpokladaným problémom a to môže vyvolať veľa ťažkostí, predsa len sú to vstupné priestory. Pri priemyselných závodov týmto vzniká ešte viac ťažkostí, kvôli odstávke a to môže výrazne poznamenať hospodársky výsledok.

  Servis vrát

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo / Spracovateľ: Filip Bartoš