Izolácia stavieb - základy

crane-3038630_1280.jpg

Bez tepelnej izolácie nie je stavba plne funkčný a vhodná pre obývanie - to je fakt o ktorom sa netreba hádať. Aké materiály sa pre tepelnú izoláciu používajú? O tom je tento článok.

 

V dobách skorších bolo k dispozícii málo materiálov, ktoré sa používali pre tepelnú izoláciu. Jedným z nich bola sklená vata a druhým IPA.

Izoláciu delíme na tepelnú a hydroizoláciu.

Tepelná izolácia

Materiály, ktoré sú používané na tepelnú izoláciu sú tzv. Tepelné izolanty, teda materiály a látky, ktoré zle vedú teplo, čo má za následok to, že teplo neuniká z daného tepelne zaizolovaného miesta.

Najlepšími tepelnými izolanty sú kvapaliny a plyny, to je však pre potreby stavebníctva nepríliš vhodné. Preto sa využívajú materiály, ktoré obsahujú veľa vzduchu (teda plynu) ako je spomínaná sklená vata, perie, srsť, drevo, papier či polystyrén. Ako dobrý tepelný izolant sa používajú tiež tehly s dutinkami.

Hydroizolácie

Hydroizolácie je izolácia, ktorá má za cieľ zamedziť únikom vody - pri stavbách napríklad izolácie terás, balkónov, kúpeľní alebo pri bazénoch či septikov.

Pre hydroizoláciu sa používajú vodeodolné materiály ako asfalt, decht, plasty, gumy a polyetylény (íl, sklo, kov).

Oba druhy izolácií sú veľmi dôležité a mali by byť použité na každej stavbe.

(Average rating 0 on 0 rating)

Najčítanejšie nové články

 • Opravy brán a dverí

  Občas sa stáva, že dvere či vráta nie sú prevádzkyschopné kvôli ťažko predpokladaným problémom a to môže vyvolať veľa ťažkostí, predsa len sú to vstupné priestory. Pri priemyselných závodov týmto vzniká ešte viac ťažkostí, kvôli odstávke a to môže výrazne poznamenať hospodársky výsledok.

  Servis vrát

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Pergoly sú super

  Máte radi záhradné posedenie, ale priamo neznášate situácii, kedy vám túto chvíľu prekazí prehánka alebo búrka? Chcelo by to nejakú tú strechu nad hlavou. Najvhodnejšie bude postaviť si pergolu, ktorá nám umožňuje využívať záhradné posedenie aj vo chvíli, keď počasie nepraje.

  pergoly slovensko

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Vlhkosť múrov v starom dome

  vlhkosť múr

  Nadmerná vlhkosť múrov. To je problém, s ktorým sa často stretávajú staršie domy, pretože nemajú dostatočné izolačné vlastnosti. Tá má za následok ďalšie významné problémy, ktoré sa začínajú postupne objavovať.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Domáce industriálne štýl a vzduchotechnika

  Premýšľate o rekonštrukciu bytu či domu a stále hľadáte štýl, ktorý by vás oslovil? Čo napríklad ten industriálnej? Obnažené priestory, drsné povrchy, jednoduché riešenia a silná atmosféra, treba to je presne to, čo vám chýba.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Tepelné čerpadlá do domu

  Keď sa v dnešnej dobe hovorí o vykurovaní čohokoľvek, často počúvame pojem tepelné čerpadlo. Vieme vlastne, čo to je? Ak nevieme alebo len tušíme, v tomto článku si všetko vysvetlíme a zároveň vyberieme také, ktoré sa hodia pre vykurovanie rodinných domov.

  tepelné čerpadlo

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo / Spracovateľ: Filip Bartoš