Bezpečnostné mreže chráni pred návštevou zlodejov

Prázdniny sú tu, pre deti radosť pre rodičov starosť. Bohužiaľ ešte jedna skupina ľudí sa raduje a to zlodeji! Ľudia odchádzajú na dovolenku a opúšťajú svoje obydlia a firemné areály. Aby sme chránili svoj majetok je potrebné ho riadne zabezpečiť, inak sa môžete pekne čudovať po príchode z dovolenky. V tomto článku sa zameriam len na ochranu okien pomocou bezpečnostných mreží.

rolovacie mreže

Okná sú dvere zlodejov

Medzi najčastejšie vstupnej brány zlodejov do objektov patrí okná a dvere. Prečo? Vniknutie im nerobí takmer žiadny problém a odpor. Všetci, ktorí majú balkóny alebo presklený vstup by mali tieto otvory zabezpečiť! Buď môžete skla opatriť bezpečnostnou fóliou alebo zvoliť elegantné riešenie pomocou bezpečnostných mreží alebo roliet. Nemusíte sa však obávať, že by toto opatrenie "zničilo" dizajn domu. Moderné mreže sú totiž elegantným doplnkom.

Takúto zaujímavou kombináciou ochrany svojho majetku proti vniknutiu zlodejov je umiestnenie bezpečnostných mreží trochu netradične a to vo vnútri. Prípadný zlodej musí prekonať 2 prekážky, teda najprv rozbiť výplň a potom ešte mreža, jeho počínanie s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí hluk a upúta pozornosť susedov.

Rôzne druhy bezpečnostných mreží

Pri výbere je potrebné zvoliť taký typ, aby ste potom nemali pocit, že ste doma ako v pevnosti alebo väzenie. Vývoj bezpečnostných mreží pokročil do takej úrovne, že si môžete objednať mreže aké vlastne chcete vďaka vysokému stupňu variability. Na trhu je veľa firiem, ktoré dokážu vytvoriť mreže na zákazku aj v umeleckom duchu. Medzi najbežnejšie však stále patrí pevné mreže, ktoré ľudia volia pre ochranu pivničných, prízemných okien a balkónov. Ak chceme ochrániť aj dvere, odporučím použitie nožnicových mreží, ktoré možno kedykoľvek otvoriť.

Ak je mreža certifikovaná, spĺňa druhú a tretiu bezpečnostnú triedu, ktorú berú do úvahy napríklad poisťovne, čo je príjemná správa. JE však dôležité pamätať na to, ak si mreža nainštalujeme sami a nevyužijeme služby odbornej firmy, hazardujú, že budeme ukrátení na poistnom plnení v prípade vylúpenie objekte!

Inštalácia bezpečnostných mreží

Teraz sa dostávame k obrovskej výhode mreží, a to ich veľmi ľahké inštaláciu bez väčších zásahov do muriva. Zaobídu sa teda bez sekania či búrania, mnohokrát stačí iba kotvy a vŕtačka. Nemusíte mať strach, že by tieto otvory boli vidieť, sú po inštalácii šikovne ukryté lištami. Kotvenie je vykonávané pomocou bezpečnostných skrutiek a odolných chemických kotiev, ktoré majú vysokú pevnosť a plní tak dokonale ochranu objektu.

V prípade priemyselných objektov je riešenie tzv. rolovacie mreže, ktoré plnia rovnakú funkciu ako tie pre použitie v domoch alebo bytoch.

Tags: Spedos žilina bezpečnosť rolovacie mreže bezpečnostné mreže

(Average rating 0 on 0 rating)

Najčítanejšie nové články

 • Využite mestský mobiliár na záhrade

  Každý z nás si potrebuje po náročnom dni niekam sadnúť. Nemusíte mať ani náročný deň, ale sedenie je oveľa pohodlnejšie, než dlhé státie. Vonku ale často na možnosť si sadnúť nenarazíte, čo je škoda. Sedenie na tráve je príjemné, ale len do tej doby, než sa objavia prvé mrazy. To už je oveľa lepšie si sadnúť na lavičku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Využitie presklených vitrín

  Presklené vitríny majú obrovské možností využitia. Nájdete ich v bežných domácnostiach aj vo verejných budovách, ako sú napríklad obchody alebo múzeá. Je to skvelý spôsob, ako vystaviť rôzne veci tak, aby boli poriadne vidieť a zároveň nedošlo k ich poškodeniu. V tomto článku sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ako môžete presklenú vitrínu použiť ako doma, tak na verejných miestach.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Blíži sa nám zima, máte funkčný termostat?

  Dobre, zima možno úplne nie, ale jeseň áno a s ním aj celkom rýchle ochladenie, hlavne ak nemáte zateplený dom. Septembrové obdobie je ideálna doba na to, aby ste sa uistili, že váš termostat funguje tak ako má a že nebude v tých najväčších mrazoch posielať teplo tam, kde vôbec nie je potreba. Nielen, že takýto termostat znepríjemní pobyt v dome, nepoteší vás ani účet za kúrenie. Čo môžete urobiť preto, aby ste mali maximálne teplo a minimálne výdavky?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Výrobca rýchlobežných brán na Slovensku

  Rýchlobežné brány sú skvelou voľbou pre väčšinu priemyselných prevádzok. Hlavne tých, kde je vyžadovaná vysoká rýchlosť a určitá úroveň hygieny. Vďaka výkonnému motoru a rýchlemu navíjanie je tento typ vrát jedna z najlepších možností pre tieto typy prevádzky. Kto je ale vyrába na Slovensku?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Rôzne využitia plagátovaciech ploch v obciach

  Plagátovacie plochy sú už tradičný spôsob, ako informovať obyvateľov o nadchádzajúcich udalostiach. Hojne využívané sú predovšetkým na dedinách, alebo v malých obciach, kam sa ešte nedostali city light vitríny a ďalšie spôsoby propagácie. Aj cez to, že je to oznamovanie informácií docela zastarané, musíme uznať, že má stále svoje čaro a že má stále asi niečo do seba. Prečo by inak boli plochy na plagáty tak obľúbené?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo / Spracovateľ: Filip Bartoš