Domáce industriálne štýl a vzduchotechnika

Premýšľate o rekonštrukciu bytu či domu a stále hľadáte štýl, ktorý by vás oslovil? Čo napríklad ten industriálnej? Obnažené priestory, drsné povrchy, jednoduché riešenia a silná atmosféra, treba to je presne to, čo vám chýba.

Industriálny štýl bývania je inšpirovaný prostredím tovární a výrobných hál, najčastejšie sa s ním teda môžeme stretnúť vo väčších priestoroch, loftových bytoch a miestnostiach s veľkými oknami pripomínajúce práve okná továrenských hál starých strojárskych podnikov. V poslednej dobe si však získava srdce množstva dizajnérov aj bežných ľudí a dostáva sa tak aj do prostredia klasických mestských bytov.

Hlavnými znakmi týchto interiérov sú materiály, ktoré sa v prostredí výrobných podnikov naozaj nachádzajú, a to konkrétne betón, železo, oceľ, plech alebo sklo a drevo. Výnimkou nie sú popraskané tehlové múry, Ošarpaná a nedokonale nahodená omietka, neopracované trámy a stropy s odhalenou vzduchotechnikou či rozvody vody. Hoci je tento štýl plný hrubých povrchov, súčiastok a častí výrobných strojov bližší skôr mužom, zaiste si dokáže získať obľubu tiež veľké množstvo žien.

 

Odhalená stropné vzduchotechnika v priestoroch fínskeho The Weegee Exhibition Center
Zdroj: The WeeGee Exhibition Center | medium.com


Opäť nekrytá vzduchotechnika a výrazné doplnky v podobe obrovského hodinového strojčeka
Zdroj: bigstockphoto.com

FARBY

Keďže sú väčšinou využité neopracované materiály, príliš farieb v industriálnych interiéroch nehľadajte. Čierna, hnedá, šedá a biela prevažujú. Jediným výraznejším prvkom býva oranžová farba holých tehál.

 

Jedinými farbami v priestore sú farby dreva a odhalených tehál
Zdroj: bigstockphoto.com

DOPLNKY & OSVETLENIE

Koberčeky a vyšívané vankúšiky sa do tohto typu interiérov príliš nehodí, skvelou možnosťou ako zatepliť studenej podlahy sú ale napríklad kožušiny a kože, prípadne ich imitácie, ktoré priestor aspoň mierne zútulnia. Čo sa týka osvetlenia, sú skvelou voľbou voľne zavesené žiarovky alebo "upravenejší" lustre a svetla vo farbách kovu. Neoddeliteľnou súčasťou bývajú veľmi často tiež hodiny z výrobných materiálov veľkých rozmerov, viď foto vyššie. Ak máte cit pre detail a dokážete pre nich nájsť vhodné miesto, aby celkový výsledok nevyzeral prepchato či nevkusne, môžu ako doplnok slúžiť tiež staré výrobné stroje či ich časti. Často sa ponúka otázka týkajúca sa dostatočného pohodlia. Industriálny štýl totiž vyzerá veľmi hrubo a neútulne. Sedenie na betóne sa však obávať nemusíte, klasické polstrované gauče môžu byť nahradené ratanovým nábytkom alebo napríklad jednoduchými závesnými sieťami.

Tags: vzduchotechnika interiér design

(Average rating 0 on 0 rating)

Najčítanejšie nové články

 • Bezpečnostné mreže chráni pred návštevou zlodejov

  Prázdniny sú tu, pre deti radosť pre rodičov starosť. Bohužiaľ ešte jedna skupina ľudí sa raduje a to zlodeji! Ľudia odchádzajú na dovolenku a opúšťajú svoje obydlia a firemné areály. Aby sme chránili svoj majetok je potrebné ho riadne zabezpečiť, inak sa môžete pekne čudovať po príchode z dovolenky. V tomto článku sa zameriam len na ochranu okien pomocou bezpečnostných mreží.

  rolovacie mreže

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Požiarnu ochranu nesmieme podceňovať

  Ochrana nášho majetku je veľmi dôležitým aspektom nášho každodenného života. Existuje však jedna vec, ktorú chránime ešte častejšie! Áno, správne, jedná sa o náš život a život našich blízkych, ktorý chránime. Ochrana životov v kontexte s ohňom je veľmi diskutovaným a v dnešnej dobe aj prepracovaným odborom. Hovorí sa mu požiarna ochrana. Poďme sa pozrieť, ako je to v praxi, napríklad v prípade, keď sa rozhodneme zaobstarať protipožiarne uzávery.

  protipožiarne uzávery

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Kde zohnať kvalitný vodoinštalačný materiál?

  Dnes si povieme niečo o remeslách. Všeobecne platí, že remeselníkov je ako šafránu. Dvakrát toľko to platí o kvalitných remeselníci s bohatými skúsenosťami v odbore. Pri výbere vhodného remeselníka by sme nemali hľadieť na cenu, tá sa môže vplyvom odbyté práce dvakrát predražiť. Poďme sa spoločne pozrieť na remeselné odvetvia inštalatérstvo.

  Eshop s inštalačným materiálom

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Je Thermopanel naozaj tak skvelý?

  Pred sedemdesiatročnej rokmi sa v Kanade začali používať thermopanley pre stavbu rodinných domov, ale v Českej republike stále nemajú širšie využitie. Prečo to tak je? Aké sú dôvody, prečo by sa mali thernopanely začať hromadne používať?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Opravy brán a dverí

  Občas sa stáva, že dvere či vráta nie sú prevádzkyschopné kvôli ťažko predpokladaným problémom a to môže vyvolať veľa ťažkostí, predsa len sú to vstupné priestory. Pri priemyselných závodov týmto vzniká ešte viac ťažkostí, kvôli odstávke a to môže výrazne poznamenať hospodársky výsledok.

  Servis vrát

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo / Spracovateľ: Filip Bartoš