Domáce industriálne štýl a vzduchotechnika

Premýšľate o rekonštrukciu bytu či domu a stále hľadáte štýl, ktorý by vás oslovil? Čo napríklad ten industriálnej? Obnažené priestory, drsné povrchy, jednoduché riešenia a silná atmosféra, treba to je presne to, čo vám chýba.

Industriálny štýl bývania je inšpirovaný prostredím tovární a výrobných hál, najčastejšie sa s ním teda môžeme stretnúť vo väčších priestoroch, loftových bytoch a miestnostiach s veľkými oknami pripomínajúce práve okná továrenských hál starých strojárskych podnikov. V poslednej dobe si však získava srdce množstva dizajnérov aj bežných ľudí a dostáva sa tak aj do prostredia klasických mestských bytov.

Hlavnými znakmi týchto interiérov sú materiály, ktoré sa v prostredí výrobných podnikov naozaj nachádzajú, a to konkrétne betón, železo, oceľ, plech alebo sklo a drevo. Výnimkou nie sú popraskané tehlové múry, Ošarpaná a nedokonale nahodená omietka, neopracované trámy a stropy s odhalenou vzduchotechnikou či rozvody vody. Hoci je tento štýl plný hrubých povrchov, súčiastok a častí výrobných strojov bližší skôr mužom, zaiste si dokáže získať obľubu tiež veľké množstvo žien.

 

Odhalená stropné vzduchotechnika v priestoroch fínskeho The Weegee Exhibition Center
Zdroj: The WeeGee Exhibition Center | medium.com


Opäť nekrytá vzduchotechnika a výrazné doplnky v podobe obrovského hodinového strojčeka
Zdroj: bigstockphoto.com

FARBY

Keďže sú väčšinou využité neopracované materiály, príliš farieb v industriálnych interiéroch nehľadajte. Čierna, hnedá, šedá a biela prevažujú. Jediným výraznejším prvkom býva oranžová farba holých tehál.

 

Jedinými farbami v priestore sú farby dreva a odhalených tehál
Zdroj: bigstockphoto.com

DOPLNKY & OSVETLENIE

Koberčeky a vyšívané vankúšiky sa do tohto typu interiérov príliš nehodí, skvelou možnosťou ako zatepliť studenej podlahy sú ale napríklad kožušiny a kože, prípadne ich imitácie, ktoré priestor aspoň mierne zútulnia. Čo sa týka osvetlenia, sú skvelou voľbou voľne zavesené žiarovky alebo "upravenejší" lustre a svetla vo farbách kovu. Neoddeliteľnou súčasťou bývajú veľmi často tiež hodiny z výrobných materiálov veľkých rozmerov, viď foto vyššie. Ak máte cit pre detail a dokážete pre nich nájsť vhodné miesto, aby celkový výsledok nevyzeral prepchato či nevkusne, môžu ako doplnok slúžiť tiež staré výrobné stroje či ich časti. Často sa ponúka otázka týkajúca sa dostatočného pohodlia. Industriálny štýl totiž vyzerá veľmi hrubo a neútulne. Sedenie na betóne sa však obávať nemusíte, klasické polstrované gauče môžu byť nahradené ratanovým nábytkom alebo napríklad jednoduchými závesnými sieťami.

Tags: vzduchotechnika interiér design

(Average rating 0 on 0 rating)

Najčítanejšie nové články

 • Opravy brán a dverí

  Občas sa stáva, že dvere či vráta nie sú prevádzkyschopné kvôli ťažko predpokladaným problémom a to môže vyvolať veľa ťažkostí, predsa len sú to vstupné priestory. Pri priemyselných závodov týmto vzniká ešte viac ťažkostí, kvôli odstávke a to môže výrazne poznamenať hospodársky výsledok.

  Servis vrát

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Pergoly sú super

  Máte radi záhradné posedenie, ale priamo neznášate situácii, kedy vám túto chvíľu prekazí prehánka alebo búrka? Chcelo by to nejakú tú strechu nad hlavou. Najvhodnejšie bude postaviť si pergolu, ktorá nám umožňuje využívať záhradné posedenie aj vo chvíli, keď počasie nepraje.

  pergoly slovensko

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Vlhkosť múrov v starom dome

  vlhkosť múr

  Nadmerná vlhkosť múrov. To je problém, s ktorým sa často stretávajú staršie domy, pretože nemajú dostatočné izolačné vlastnosti. Tá má za následok ďalšie významné problémy, ktoré sa začínajú postupne objavovať.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Domáce industriálne štýl a vzduchotechnika

  Premýšľate o rekonštrukciu bytu či domu a stále hľadáte štýl, ktorý by vás oslovil? Čo napríklad ten industriálnej? Obnažené priestory, drsné povrchy, jednoduché riešenia a silná atmosféra, treba to je presne to, čo vám chýba.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Tepelné čerpadlá do domu

  Keď sa v dnešnej dobe hovorí o vykurovaní čohokoľvek, často počúvame pojem tepelné čerpadlo. Vieme vlastne, čo to je? Ak nevieme alebo len tušíme, v tomto článku si všetko vysvetlíme a zároveň vyberieme také, ktoré sa hodia pre vykurovanie rodinných domov.

  tepelné čerpadlo

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo / Spracovateľ: Filip Bartoš