• Termostavby
 • Strechy

Výber strešnej krytiny s cenou

Mnohí sa pred rekonštrukciou alebo stavbou nemôžu rozhodnúť, akú strešnú krytinu použijú pre svoju novú strechu. Ono nie je divu, pretože trh je natoľko rozmanitý, že vybrať krytinu nie je nič jednoduché. Keďže strecha chráni a izoluje váš všetok majetok pred poveternostnými vplyvmi a samotnú stavebnú konštrukciu pred zatečením, takže by sme výber nemali v žiadnom prípade podceniť.

střešní krytina

Ako vyberať?

Všeobecne vzaté, krytinu musíte vyberať na základe sklonu vašej strechy. Ďalším aspektom výberu je nepreberné množstvo materiálov a tvarov krytín, z ktorých si môžete vybrať. Vďaka takému množstvu sa zo striech stali dizajnové prvky, ktoré podstatne ovplyvní celkový dojem z domu.

Materiály:

 • Pálené tašky (sklon strechy 22° - 40°)
 • Betonové tašky (sklon strechy 22°)
 • Bridlicia
 • Eternit
 • Plechové/ Asfaltové / Plastové krytiny
 • Šindel

Akú "tašku" si vybrať?

Výber máte 50/50, pretože buď zvolíte betónovú alebo pálenú tašku. Teraz zostáva otázka, ktorá je lepšia? Bohužiaľ na túto otázku nemožno nijako priamo odpovedať, pretože vlastnosti oboch tašiek sú veľmi podobné. Nevýhodou je, že majú vyššiu hmotnosť.

Výhodou pálenej varianty je jej farebná škálovitost a tvarovost. Tašky si všeobecne dobre počínajú v kontexte s dlhou životnosťou, pretože zub času je na nich poznať až po slušné riadku rokov. Avšak, aby vydržala toľko čo má, je nutné zabezpečiť pevný podklad, teda kvalitné krov. Pálenú strešnú tašku zoženiete od 30 € bez DPH (1 m2 = 10 EU)

U betónové varianty sa toho toľko od pálenej tašky nelíši, platia rovnaké pravidlá a požiadavky na krov. Jej výhody sa prejavujú najmä vo tvrdších klimatických podmienkach, kde lepšie znesie mráz a odpudí vodu. Betónovú strešnú tašku zoženiete od 1 EUR bez DPH (1 m2 = 9 EÚ)

Pri rekonštrukcii buďte opatrní!

Pri výbere krytiny veľmi záleží na tom, či staviate nový dom alebo rekonštruujete existujúce strechu. Pri štandardnej rekonštrukcii sa toho toľko nedeje, avšak pri zmene nejakých parametrov strechy už nemusí pôvodná krytina vyhovovať. Výber správnej krytiny prispôsobujte tiež:

 • zložitosti strechy,
 • členitosti strechy,
 • klimatickým podmienkam v danej oblasti (záťaž snehu).

Ako odhadnú cenu krytiny na celú strechu?

Ak máte vybranú krytinu a váhate nad tým, koľko jej budete potrebovať a koľko bude stáť? Oslovte priamo výrobca, ktorý vám veľmi ochotne a hlavne zadarmo vypočíta počet kusov krytiny a cenu. Keď trafíte na akciu, môžete ušetriť pár tisíc korún vďaka mimoriadne zľave.

Samotné položenie strechy je taky značná investícia a počíta sa od m2. Bežne sa ceny pokrývačov pohybujú v rozmedzí 300 a 500 Sk / m2. Záleží tiež na type krytiny.

Kvalitná krytina ušetrí až 17% tepla

V dnešnej dobe, keď sa snažíme šetriť na každom kroku je tepelná úspora veľmi výrazným aspektom. Moderné krytiny umožní ušetriť 15-17% tepla, nesmiete avšak pri pokladaní zabudnúť na izolačnú vrstvu. Ako bonus môžete získať v prípade šikmej strechy podkrovný priestor. Na izoláciu sa najčastejšie používa:

 • minerálná vlna,
 • polystyrén,
 • ovčia vlna,
 • slama.

 

Tags: strešná krytina

(Average rating 0 on 0 rating)

Najčítanejšie nové články

 • Ako ochrániť vip osoby?

  Určite ste sa niekedy stretli s nejakou celebritou. Mohol to byť známy spevák, herec alebo spisovateľ. Každopádne zakaždým taká osoba spôsobí veľký rozruch a niekedy tiež ten negatívny. Aby sa zamedzilo oddelenie fanúšikovskej základne od samotného koridoru, kadiaľ sa bude známa osobnosť pohybovať, používajú sa rôzne prostriedky a práve o nich si niečo povieme.

  vymedzovacie stĺpiky

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Bezpečnostné mreže chráni pred návštevou zlodejov

  Prázdniny sú tu, pre deti radosť pre rodičov starosť. Bohužiaľ ešte jedna skupina ľudí sa raduje a to zlodeji! Ľudia odchádzajú na dovolenku a opúšťajú svoje obydlia a firemné areály. Aby sme chránili svoj majetok je potrebné ho riadne zabezpečiť, inak sa môžete pekne čudovať po príchode z dovolenky. V tomto článku sa zameriam len na ochranu okien pomocou bezpečnostných mreží.

  rolovacie mreže

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Požiarnu ochranu nesmieme podceňovať

  Ochrana nášho majetku je veľmi dôležitým aspektom nášho každodenného života. Existuje však jedna vec, ktorú chránime ešte častejšie! Áno, správne, jedná sa o náš život a život našich blízkych, ktorý chránime. Ochrana životov v kontexte s ohňom je veľmi diskutovaným a v dnešnej dobe aj prepracovaným odborom. Hovorí sa mu požiarna ochrana. Poďme sa pozrieť, ako je to v praxi, napríklad v prípade, keď sa rozhodneme zaobstarať protipožiarne uzávery.

  protipožiarne uzávery

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Kde zohnať kvalitný vodoinštalačný materiál?

  Dnes si povieme niečo o remeslách. Všeobecne platí, že remeselníkov je ako šafránu. Dvakrát toľko to platí o kvalitných remeselníci s bohatými skúsenosťami v odbore. Pri výbere vhodného remeselníka by sme nemali hľadieť na cenu, tá sa môže vplyvom odbyté práce dvakrát predražiť. Poďme sa spoločne pozrieť na remeselné odvetvia inštalatérstvo.

  Eshop s inštalačným materiálom

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Je Thermopanel naozaj tak skvelý?

  Pred sedemdesiatročnej rokmi sa v Kanade začali používať thermopanley pre stavbu rodinných domov, ale v Českej republike stále nemajú širšie využitie. Prečo to tak je? Aké sú dôvody, prečo by sa mali thernopanely začať hromadne používať?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo / Spracovateľ: Filip Bartoš