• Magazín o termostavbách na Slovensku
  Media365.eu

  Magazín o termostavbách na Slovensku

 • Magazín o termostavbách na Slovensku
  Media365.eu

  Magazín o termostavbách na Slovensku

 • Magazín o termostavbách na Slovensku
 • Magazín o termostavbách na Slovensku
 • Termostavby
 • Web

Kde zohnať kvalitný vodoinštalačný materiál?

Dnes si povieme niečo o remeslách. Všeobecne platí, že remeselníkov je ako šafránu. Dvakrát toľko to platí o kvalitných remeselníci s bohatými skúsenosťami v odbore. Pri výbere vhodného remeselníka by sme nemali hľadieť na cenu, tá sa môže vplyvom odbyté práce dvakrát predražiť. Poďme sa spoločne pozrieť na remeselné odvetvia inštalatérstvo.

Eshop s inštalačným materiálom

Kto je to inštalatér?

Slovom inštalatér najčastejšie označujeme remeselníka, ktorý sa špecializuje na inštalácie rozvodov, ktorými potom prúdi voda alebo plyn. Veľmi často sa stretávame s pojmom vodoinstalatér. To je človek, ktorý sa špecializuje výlučne na inštalácie rúrkových rozvodov vody a odpadov. Inštalatérov väčšinou združujú firmy, ktoré potom poskytujú komplexné služby v obore inštalatérstvo. Nie je výnimkou, že sa stretnete s kúrenárom alebo plynárom. Moderným a špeciálnym odvetvím inštalatérstvo je montáž a údržba klimatizácií a vzduchotechniky.

História rozvodov vody

Ak sa pozrieme do histórie, inštalatéri najskôr pracovali s pomerne ťažkými rúrkami. Rozvody sa totiž robili pomocou liatinových rúr, ktoré sa spájali oloveným hrdlom alebo prírubami. Počas druhej polovice 20. storočia sa začalo od olova upúšťať a domové rozvody boli realizované oceľovými rúrkami s pozinkovanou úpravou. Spoj sa nepájel, ale šrouboval, pomocou fitingov. Aby nedošlo k pretekaniu, na závit sa navíjalo konope s fermežou. Teraz sa rozvody vykonávajú plastovými rúrkami, o tých sa budeme baviť ďalej.

Moderné technológie

Ako som už spomenul na konci predošlého odseku, posledným trendom je použitie rúrok vyrobených z plastov. Tie sa spájajú buď lepením alebo zváraním. Ak nechcete plast, môžete opatriť rozvody meďou. Ak potrebujete vykonať zložitý spoj, používajú sa pružné rúry vyrobené z plastu. Pre tesnenie sa používa kúdeľ alebo teflónová páska. Aby nedochádzalo k tepelným stratám, potrubie sa zakryje tepelnou izoláciou, najčastejšie mirelon alebo plstenou omotávkou. Tá oproti mirelonu zvedie zadržať skondenzovanou kvapalinu. Čo sa týka odpadov, tie majú väčšie priemery a robia sa len z umelých hmôt. Tesnenie je realizované špeciálnymi vloženými O-krúžky.

Ak neviete, kde nakúpiť kvalitný potreby, navštívte tento eshop s inštalačným materiálom.

(Average rating 0 on 0 rating)

Najčítanejšie nové články

 • Využite mestský mobiliár na záhrade

  Každý z nás si potrebuje po náročnom dni niekam sadnúť. Nemusíte mať ani náročný deň, ale sedenie je oveľa pohodlnejšie, než dlhé státie. Vonku ale často na možnosť si sadnúť nenarazíte, čo je škoda. Sedenie na tráve je príjemné, ale len do tej doby, než sa objavia prvé mrazy. To už je oveľa lepšie si sadnúť na lavičku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Využitie presklených vitrín

  Presklené vitríny majú obrovské možností využitia. Nájdete ich v bežných domácnostiach aj vo verejných budovách, ako sú napríklad obchody alebo múzeá. Je to skvelý spôsob, ako vystaviť rôzne veci tak, aby boli poriadne vidieť a zároveň nedošlo k ich poškodeniu. V tomto článku sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ako môžete presklenú vitrínu použiť ako doma, tak na verejných miestach.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Blíži sa nám zima, máte funkčný termostat?

  Dobre, zima možno úplne nie, ale jeseň áno a s ním aj celkom rýchle ochladenie, hlavne ak nemáte zateplený dom. Septembrové obdobie je ideálna doba na to, aby ste sa uistili, že váš termostat funguje tak ako má a že nebude v tých najväčších mrazoch posielať teplo tam, kde vôbec nie je potreba. Nielen, že takýto termostat znepríjemní pobyt v dome, nepoteší vás ani účet za kúrenie. Čo môžete urobiť preto, aby ste mali maximálne teplo a minimálne výdavky?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Výrobca rýchlobežných brán na Slovensku

  Rýchlobežné brány sú skvelou voľbou pre väčšinu priemyselných prevádzok. Hlavne tých, kde je vyžadovaná vysoká rýchlosť a určitá úroveň hygieny. Vďaka výkonnému motoru a rýchlemu navíjanie je tento typ vrát jedna z najlepších možností pre tieto typy prevádzky. Kto je ale vyrába na Slovensku?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

 • Rôzne využitia plagátovaciech ploch v obciach

  Plagátovacie plochy sú už tradičný spôsob, ako informovať obyvateľov o nadchádzajúcich udalostiach. Hojne využívané sú predovšetkým na dedinách, alebo v malých obciach, kam sa ešte nedostali city light vitríny a ďalšie spôsoby propagácie. Aj cez to, že je to oznamovanie informácií docela zastarané, musíme uznať, že má stále svoje čaro a že má stále asi niečo do seba. Prečo by inak boli plochy na plagáty tak obľúbené?

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Čítať ďalej...

Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo / Spracovateľ: Filip Bartoš